Haider i KIL fotball
Haider er allerede et kjent ansikt i KIL – i over to år har han jobbet som fotballtrener og på HUB Mortensrud. I tillegg spiller han fremdeles litt på A-laget, selv om planen egentlig var å gi seg i år.
Haider brenner for Klemetsrud IL og fotball. Han startet som spiller i Melbo idrettslag, i Melbu i Nordland fylke. Hos KIL har gjennomført C-lisens og er nå i gang med utdanning som trenerveileder gjennom NFF. Det neste på planen er B-lisens. Haider har tidligere jobbet i barnehage og tar med seg mange pedagogiske triks ut på fotballbanen. Han er også vant med nordnorske forhold og synes generelt ikke at været er så dårlig. – Jeg gir alt på banen, sier Haider, og engasjementet er på topp.
Hos Klemetsrud skal Haider jobbe som trener, trenerveileder og også med noe sportsadministrasjon. Han har ansvar for Hafslund-akademiet i samarbeid med sportslig leder Morten Rom, arbeider tett mot Lofsrud skole via fagene toppfotball og valgfag fotball og er også til stede på HUB Mortensrud ukentlig. I tillegg følger Haider opp de nye oppstartskullene i fotball, også som trenerveileder, og bistår på klubbens cuper og andre arrangementer.
Khalid og frivillighet
Khalid Maimouni er helt ny i klubben i ny stilling som frivillighetskoordinator. Stillingen er finansiert gjennom prosjektet bærekraftige idrettslag. Khalid skal først og fremst jobbe med frivillighet, inkludering og ungdomsarbeid i klubben, og vil også bidra inn i HUB Mortensrud.
Khalid har bred erfaring fra prosjektledelse, koordinering og inkluderingsarbeid gjennom mer enn 20 år i film-, kultur- og frivillighetssektoren. De siste årene har han vært sterkt engasjert i frivilligheten i Oslo-idretten som trener, lagleder og nestleder, med særlig fokus på inkludering, rekruttering og Fair Play. Han kommer til stillingen med solid erfaring innen relasjonsbygging og arbeid med barn og unge, samt et stort engasjement for frivillighet og lokalmiljø.
– Jeg har selv barn som er aktive i idretten, og har hatt stor glede av å være tett på både dem og vennene deres gjennom frivillig arbeid i klubbmiljøet. Jeg vet hvor viktig idrettslaget kan være som sosial arena og møteplass for barn, ungdom og foreldre. Nå ser jeg frem til å bli kjent med foreldrene i nærmiljøet og sammen bidra til at enda flere barn og unge finner sin plass i fellesskapet vårt, sier Khalid Maimouni.
Khalid skal arbeide med å styrke frivilligheten i klubben, følge opp foreldre og bygge gode møteplasser mellom hjem og idrettslag. I tillegg skal han bruke sin kreativ bakgrunn til å bidra inn i HUB Mortensrud med prosjekter og aktiviteter rettet mot ungdom.
Se også generell informasjon om ansatte i KIL.
Vi ønsker begge to hjertelig velkomne til Klemetsrud IL!
Prosjekt bærekraftige idrettslag
Prosjektet «Bærekraftige idrettslag» skal skape likeverdige muligheter for deltakelse og mestring gjennom idretten for flere barn og unge i Oslo. Det er et treårig prosjekt 2026-2028 finansiert av Sparebankstiftelsen. De andre prosjektpartnerne er Oslo idrettskrets (prosjekteier), Norges Fotballforbund Oslo, Oslo kommune, Zuccarellostiftelsen og Ferd.
Klemetsrud IL har gjennom dette prosjektet muligheten til å styrke arbeidet med frivillighet og sportslig kompetanse innen fotball. Vi har fått midler til en 100%-stilling som frivillighetskoordinator for hele idrettslaget og 70 % stilling trenerveileder/sport innen fotball. Rent teknisk er disse midlene fordelt på flere ansatte i klubben: per i dag jobber Khalid Maimouni og Usman Sharif med frivillighet, og Andreas Våge, Haider Al-Kharasany og Rune Stokken jobber med å styrke sportslig kompetanse for fotballen.
